Zadzwoń po pomoc i informacje:
Zaniżone odszkodowanie

Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy wypadku

Wiele firm ubezpieczeniowych, kierując się wyłącznie swoim interesem celowo zaniża wysokość odszkodowania powypadkowego, jakie przysługuje osobom poszkodowanym licząc na to, że osoby te nie będą odwoływały się od decyzji ubezpieczyciela, czy występowały na drogę sądową. Niestety spora grupa osób, która mogłaby uzyskać adekwatne odszkodowanie nie decyduje się na odwołanie od pierwszej kwoty wskazanej przez ubezpieczyciela, często z obawy przed walką z profesjonalistą w dziedzinie rynku ubezpieczeń. Jest to spory błąd. Zaniżone odszkodowanie z OC sprawy wypadku to nagminna sytuacja, której należy zdecydowanie przeciwdziałać. Wysokość wypłacanego odszkodowania ma być zadowalająca dla poszkodowanego, a nie dla firmy ubezpieczeniowej.

Zaniżone odszkodowanie pojawia się najczęściej przy okazji wypadku komunikacyjnego, gdy podczas zderzenia samochód zostaje uszkodzony, a sam Poszkodowany, skupiony (słusznie zresztą) na swoim zdrowiu nie zwraca uwagi na np. kosztorys naprawy zniszczonego pojazdu, zaniżone koszty opieki lub zniżone odszkodowanie z tytułu poniesionego uszczerbku. Często również ubezpieczyciele celowo proponuje zaniżone zadośćuczynienie za złamanie kości lub obrażenia wewnętrzne. Zakładają, że dopiero jeśli ktoś się odwoła – dostanie więcej.

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela

Odwołanie się od decyzji ubezpieczyciela wskazującej wysokość odszkodowania nie jest czynnością, która może zagrażać poszkodowanemu, ale nie jest też czynnością, którą należy wykonywać samodzielnie. Źle napisane zgłoszenie roszczenia, a potem źle napisane odwołanie od decyzji może utrudnić lub nawet uniemożliwić dochodzenie należnej kwoty odszkodowania. Wydanie przez ubezpieczyciela pierwszej decyzji w sprawie i związana z tym wypłata przyznanego odszkodowania, czy zadośćuczynienia, nie stanowi o zamknięciu procesu likwidacji szkody. Warto być uważnym i nie dać się zwieść stosowanym przez ubezpieczycieli trikom, które mają przekonać osoby poszkodowane, że szybka wypłata odszkodowania definitywnie zamyka sprawę. Jest to obliczona na niewiedzę osób poszkodowanych metoda manipulacji, z którą bardzo łatwo można sobie poradzić.

Uważasz, że wysokość przyznanego Ci odszkodowania z OC jest zaniżona? W takiej sytuacji Polskie Centrum Odszkodowań, działając jako profesjonalny pełnomocnik może skutecznie przeciwstawić się stosowanym praktykom. Stoimy bowiem na stanowisku, że wszystkie osoby poszkodowane, które są niezadowolone z wysokości otrzymanego odszkodowania powinny odwoływać się od wysokości przyznanych świadczeń.

Zdobądź odszkodowanie

22 659 33 43 796 409 309

Zgłoś się, My oddzwonimy

Wypełnij formularz. Jeden z naszych ekspertów skontaktuje się z Tobą!


Zaufało nam setki poszkodowanych, sprawdź w jaki sposób im pomogliśmy: