Zadzwoń po pomoc i informacje:
Wypadek z udziałem dziecka

Wypadek z udziałem dziecka

Wypadki, w których poszkodowanymi są dzieci należą do najbardziej dramatycznych zdarzeń losowych. Skutki tych drastycznych sytuacji są często odczuwane prze bardzo długi czas i to nie tylko przez poszkodowanych, ale także przez rodziców i rodzeństwo. Uszczerbek na zdrowiu dziecka to zawsze wielki dramat i trauma, której efekty mogą być druzgocące dla jego rozwoju emocjonalnego, poza tym obrażenia dotyczące dzieci mogą mieć niejednokrotnie długofalowe konsekwencje, które jednak nie zawsze od razu po wypadku można zidentyfikować. Dlatego w każdym przypadku gdzie osobą poszkodowaną jest dziecko, należy bezwzględnie dochodzić wszelkich możliwych świadczeń odszkodowawczych. Polskie Centrum Odszkodowań  będzie w stanie uzyskać świadczenia, które pomogą w zadośćuczynieniu przebytej traumy. Nasi prawnicy prowadzili już wiele różnych spraw z udziałem dzieci, począwszy od potknięć na placu zabaw, czy w świetlicy szkolnej, na bardzo poważnych wypadkach drogowych skończywszy.

Trzeba pamiętać też o tym, że dzieci równie często, jak ofiarami wypadków są też ich sprawcami. Pozbawione opieki maluchy mogą wbiec bez ostrzeżenia na ulicę lub zniszczyć mienie w galerii handlowej. Warto tu pamiętać, że dzieci do 13 roku życia zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego nie ponoszą odpowiedzialności za swoje czyny. Tym samym nie można od takiego sprawcy ? dziecka ? skutecznie dochodzić odszkodowania. Adresatem roszczeń odszkodowawczych za straty powstałe w wyniku działań dzieci do lat 13, są rodzicie tego dziecka. W niektórych przypadkach odpowiedzialność ta, będzie przypisana do osoby pod opieką, której znajdowało się dziecko w chwili wypadku.

W tych niezwykle delikatnych sprawach bardzo ważne jest, by profesjonalny zespół zajmujący się kwestią odszkodowań umiał działać w sposób precyzyjny i najmniej uciążliwy dla dziecka. We wszystkich sprawach dotyczących wypadków z udziałem dzieci, powierzenie sprawy w Polskim Centrum Odszkodowań pozwoli zaoszczędzić dziecku stresu i jednocześnie zyskać spokój z godziwego odszkodowania i zadośćuczynienia.

Zdobądź odszkodowanie

22 659 33 43 796 409 309

Zgłoś się, My oddzwonimy

Wypełnij formularz. Jeden z naszych ekspertów skontaktuje się z Tobą!


Zaufało nam setki poszkodowanych, sprawdź w jaki sposób im pomogliśmy: