Zadzwoń po pomoc i informacje:
Wypadek komunikacyjny

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny

Czy wiesz jak otrzymać odszkodowanie za wypadek komunikacyjny? Wzrost natężenia ruchu drogowego, którego głównym źródłem jest rosnąca liczba samochodów, to jednocześnie powód coraz większej liczby takich zdarzeń jak wypadki na drodze. Trzeba przy tym pamiętać, że wypadki to również wszelkiego rodzaju inne zdarzenia drogowe, które skutkują uszczerbkiem na zdrowiu lub ogólnym rozstrojem zdrowia. Tym samym w ramach tej definicji można umieścić zarówno stłuczkę, kolizję, jak i poważne zdeżenie. Zdarzeń losowych nie można całkowicie uniknąć, ale warto wiedzieć, jak się zachować, by móc uzyskać odszkodowanie za poniesione straty materialne oraz zadośćuczynienie za poniesioną krzywdę.


Profesjonalna pomoc – zdobądź odszkodowanie za wypadek komunikacyjny


Aby pomóc osobie poszkodowanej musimy dokonać analizy sprawy. Jest ona zawsze bezpłatna i dokonywana jeszcze przed podpisaniem umowy. Aby dokonać wstępnej oceny rodzaju szkody, wielkości i zasadności roszczeń o odszkodowanie prosimy o dostarczenie dokumentacji medycznej, opisu zdarzenia i oświadczenia osoby poszkodowanej. Pomagamy zdobyć niezbędną dokumentację z policji i szpitala, a także podpowiadamy jak udokumentować doznaną szkodę osobową. Sprawa o odszkodowanie powypadkowe jest prowadzone przez doświadczony zespół prawników, zarówno na etapie negocjacji i mediacji z ubezpieczycielem, jak również – jeśli jest taka konieczność – w sądzie. jako jedna z nielicznych firm na rynku posiadamy własną Kancelarię, dzięki temu nie musimy „podzlecać” spraw naszych Klientów na zewnątrz.


Każdy, kto poniósł stratę w wyniku wypadku komunikacyjnego, ma prawo domagać się zadośćuczynienia za doznane obrażenia ciała, ale także zwrotu kosztów dojazdów do placówek medycznych, czy kosztów leczenia zarówno szpitalnego, jak i poza szpitalnego. W przypadku konieczności zakupu sprzętu medycznego przysługuje zwrot poniesionych kosztów, a także odszkodowanie z tytułu opieki wykonywanej przez osoby trzecie.


Pomagamy poszkodowanym kierowcom, walczymy o odszkodowanie dla pasażera, zdobywamy zadośćuczynienie za potrącenie na pasach. Nie pobieramy zaliczek, działamy szybko i profesjonalnie. Wystarczy wysłać formularz z prośbą o kontakt, mail na adres biuro@pco.info.pl lub zadzwonić bezpośrednio do naszej Kancelarii: 226 59 33 43


Kierowca, który jest sprawcą wypadku, poza odpowiedzialnością karną za występek lub przestępstwo, ponosi również cywilną odpowiedzialność odszkodowawczą. Jednak z uwagi na powszechny obowiązek posiadania polisy OC, roszczenia osób poszkodowanych w zdarzeniach drogowych kierowane są do zakładów ubezpieczeń, w których sprawca szkody posiada wykupioną, ważną w chwili zdarzenia polisę OC i to zakłady ubezpieczeń wypłacają odszkodowania i zadośćuczynienia poszkodowanym. Niestety, unikanie wypłacenia, a przede wszystkim zaniżanie odszkodowania z polisy OC jest powszechną praktyką firm ubezpieczeniowych.


Boisz się, że w sytuacji, gdy sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia lub z innego powodu pozostaje nieznany nie otrzymasz odszkodowania i zadośćuczynienia? Zgłoś się do Polskiego Centrum Odszkodowań, a powiemy Ci co robić.


Komu należy się odszkodowanie za wypadek komunikacyjny?


Poza tym dobrze wiedzieć, że odszkodowanie za wypadek komunikacyjny należy się również, gdy byłeś pasażerem, jechałeś taksówką, autobusem, pociągiem, PKS-em lub tramwajem. Zostałeś potrącony jako pieszy lub rowerzysta? Polskie Centrum Odszkodowań wywalczy należne Ci pieniądze. Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny można otrzymać także w sytuacji, gdy byłeś pasażerem podróżując wspólnie z samym sprawcą wypadku, nawet jeżeli winny spowodowania wypadku jest Twoim małżonkiem, krewnym bądź znajomym. Pamiętaj, że pieniądze nie trafiają do Ciebie z portfela bliskiej osoby, ale od zakładu ubezpieczeń. Dochodząc należnych Ci środków nie wpływasz na np. toczącą się sprawę karną lub stan domowego konta.


Jeśli masz wątpliwości czy należy Ci się odszkodowanie za wypadek komunikacyjny warto zapytać eksperta Polskiego Centrum Odszkodowań. Po całkowicie bezpłatnej analizie pomożemy Ci uniknąć praktyk stosowanych przez firmy ubezpieczeniowe celem zaniżenia świadczenia przysługującego osobom poszkodowanym.


Zdobądź odszkodowanie

22 659 33 43 796 409 309

Zgłoś się, My oddzwonimy

Wypełnij formularz. Jeden z naszych ekspertów skontaktuje się z Tobą!


Zaufało nam setki poszkodowanych, sprawdź w jaki sposób im pomogliśmy: