Zadzwoń po pomoc i informacje:
Wypadek śmiertelny Odszkodowanie za śmierć

Wypadek śmiertelny. Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby

 

Śmierć członka rodziny jest zawsze ogromną tragedią. Nikt i nic, nawet najwyższe odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby nie jest w stanie wyrównać poniesionych strat. Trzeba jednak pamiętać, że po okresie żałoby nastąpi nowy etap życia i będzie on wymagał odpowiedniego zabezpieczenia finansowego. W Polskim Centrum Odszkodowań, rozumiejąc wysoce skomplikowaną i delikatną sytuację, w jakiej znaleźli się najbliżsi zmarłej na skutek wypadku osoby, zawsze dobieramy najlepsze metody dochodzenia odszkodowania i zadośćuczynienia oraz wszystkich innych świadczeń, które mogą przysługiwać poszkodowanym. Każdy Klient jest traktowany indywidualnie. Sprawa jest prowadzona w oparciu o wskazane przez rodzinę sugestie. Nasi prawnicy dokładają wszelkich starań aby odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby było jak najwyższe. Wiemy, że złożoność czynników wpływających na zakres odszkodowania i zadośćuczynienia, zarówno jego wysokości, jak i formy jest tak szeroki, że tylko skorzystanie z pomocy profesjonalnego doradcy pozwoli na pełne skorzystanie z przysługujących poszkodowanym praw.<br></br>

Prowadzimy takie sprawy jak:

 • odszkodowanie za śmierć w wyniku wypadku samochodowego
 • odszkodowanie za śmierć brata lub siostry
 • zadośćuczynienie za śmierć w wyniku potrącenia na pasach
 • zadośćuczynienie po śmierci rodziców
 • odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby w wypadku komunikacyjnym
 • zadośćuczynienie za śmierć w wyniku błędu medycznego
 • odszkodowanie za zabójstwo
 • odszkodowanie za śmierć w katastrofie budowlanej
 • zadośćuczynienie w wyniku wybuchu gazu
 • odszkodowanie za śmierć w wyniku pożaru
 • odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby w katastrofie lotniczej
 • odszkodowanie za śmierć krewnego w katastrofie kolejowej

Jak otrzymać odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby

Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby wypłaca sprawca zdarzenia. Rodziny, które straciły w wyniku wypadku swoich najbliższych mają prawo żądać z polisy OC sprawcy wypadku należnego odszkodowania i zadośćuczynienia. Podstawą może być znaczne pogorszenie się sytuacji życiowej w wyniku śmierci osoby najbliższej oraz zadośćuczynienia z tytułu poniesionej w związku z tym krzywdy. W przypadku gdy sprawca wypadku nie posiadał ważnej w chwili zdarzenia polisy OC, odszkodowania i zadośćuczynienia należy żądać od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Roszczenia te przedawniają się po trzech latach od wypadku lub dopiero po 20 latach, jeżeli zdarzenie zostało zakwalifikowane jako przestępstwo. Zadośćuczynieniem za poniesione cierpienia, możliwe jest także dochodzenie zwrotu kosztów pochówku i wystawienia nagrobka. W przypadku, kiedy osoba zmarła była jedynym żywicielem rodziny możliwe jest otrzymanie comiesięcznej renty z polisy OC sprawcy.

Niezależnie od tego, jaka była sytuacja zawodowa i finansowa zmarłego w każdym przypadku należy zbadać sprawę pod kątem możliwych roszczeń odszkodowawczych.

Polskie Centrum Odszkodowań od lat skutecznie pomaga w dochodzeniu odszkodowania, zadośćuczynienia oraz renty po śmierci bliskiej osoby do której doszło w konsekwencji wypadku. Jeśli szukasz pomocy lub potrzebujesz bezpłatnej konsultacji z prawnikiem skontaktuj się z nami pod numerem (22) 659 33 43.

Zdobądź odszkodowanie

Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby – sprawa sądowa

Prowadzimy sprawy w na każdym etapie postepowania. W związku z tym, że często ubezpieczyciel proponuje zaniżone odszkodowanie za śmierć członka rodziny, umożliwiamy dochodzenie należnych roszczeń także na etapie sądowym.

Zawsze upewniamy się, że Klient jest zdecydowany na dochodzenie odszkodowania podczas takiego postępowania. Aby zlecić nam prowadzenie takiej sprawy, wymagane jest specjalne pełnomocnictwo oraz odrębna umowa. Działamy na korzyść klienta, starając się uwzględnić jego sytuację materialną. Pomagamy na każdym etapie postępowania, zapewniamy reprezentację w sądzie i osobiste stawiennictwo profesjonalnego pełnomocnika. Dzięki nam sprawa sądowa o odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby jest nieco mniej trudna dla członków rodziny.

22 659 33 43 796 409 309

Zgłoś się, My oddzwonimy

Wypełnij formularz. Jeden z naszych ekspertów skontaktuje się z Tobą!


Zaufało nam setki poszkodowanych, sprawdź w jaki sposób im pomogliśmy: