Zadzwoń po pomoc i informacje:
Wypadek na pasach Potrącenie pieszego

 
 

Odszkodowanie za potrącenie na pasach

 
Potrącenia pieszych na pasach to jedne z najbardziej niebezpiecznych i najpoważniejszych zdarzeń drogowych. Takie wypadki niosą za sobą zazwyczaj bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia, często w postaci ciężkich obrażeń ciała ( nagminne są złamania rąk, złamania nóg, urazy głowy, obrażenia wewnętrzne ). W tragicznych sytuacjach  w wyniku potrącenia na pasach dochodzi do śmierci pieszego. Zgodnie z prawem, jeżeli pieszy dozna uszczerbku na zdrowiu wskutek potrącenia przez samochód, może dochodzić i starać się o odszkodowanie. W przypadku gdy zdarzy się śmiertelne potrącenie pieszego, zadośćuczynienia po śmierci pieszego (odszkodowania za śmierć pieszego) mogą dochodzić najbliżsi członkowie jego rodziny. 
 
Odpowiedzialność za szkody powstałe w ruchu drogowym określa przepis art. 436 k.c. Zgodnie z nim, posiadacz pojazdu odpowiada za szkody nim wyrządzone osobom pieszym na zasadzie ryzyka.
 
Odszkodowanie za wypadek na pasach może zawierać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę, ból i cierpienie, zwrot wszelkich kosztów poniesionych związanych z wypadkiem na pasach tj. kosztów związanych z leczeniem oraz rehabilitacją powypadkową oraz lepszym odżywianiem poszkodowanego, opieką nad poszkodowanym, transportu poszkodowanego i jego bliskich, adaptacji mieszkania stosownie do potrzeb poszkodowanego, zwrot utraconych zarobków za okres niesprawności po wypadku oraz czasem rentę po wypadku.
 
Wysokość odszkodowania za potrącenie na przejściu dla pieszych ustalana jest indywidualnie, w zależności od wielkości i rodzaju obrażeń. Towarzystwo ubezpieczeń ma obowiązek wypłaty odszkodowania za potrącenie na przejściu dla pieszych osobie pokrzywdzonej (lub też rodzinie, jeżeli skutkiem wypadku jest tragiczna śmierć pieszego) wszelkich świadczeń odpowiadających rozmiarowi szkody. Odszkodowanie po potrąceniu pieszego należy się także wówczas, gdy sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia lub nie miał ważnej polisy OC.
 
Polskie Centrum Odszkodowań prowadzi sprawy o odszkodowanie za potrącenie na pasach nie tylko na etapie negocjacji, ale także w sądzie. Sprawy sądowe o odszkodowania za wypadek na przejściu dla pieszych najczęściej maja miejsce, jeśli wysokość wypłaty jest zaniżona.  Posiadamy własną kancelarię radców prawnych, dzięki czemu Klient zawsze wie, na jakim etapie jest prowadzona sprawa. Działamy za zasadzie prowizji za sukces, więc wynagrodzenie pobierane jest dopiero po wygranej sprawie ? poszkodowany niczym nie ryzykuje.
 

W ramach odszkodowania możemy walczyć m.in. o.:

 

– zadośćuczynienia za doznane ból i cierpienie

– rekompensatę za pogorszenie jakości życia

– zwrot utraconych zarobków

– zwrot kosztów dodatkowego leczenia i konsultacji

– zwrot kosztów sprzętu rehabilitacyjnego i opieki

– rentę w związku z utratą zdolności do pracy, kosztami opieki czy specjalną dietą

 

Zdobądź odszkodowanie

 

22 659 33 43 796 409 309

Zgłoś się, My oddzwonimy

Wypełnij formularz. Jeden z naszych ekspertów skontaktuje się z Tobą!


Zaufało nam setki poszkodowanych, sprawdź w jaki sposób im pomogliśmy: